Balviten radzi - Poradnik

Kopytka, kluski śląskie, pyzy

Produkty te są przygotowane do spożycia (ugotowane). Ważna uwaga. Produktów tych nie należy mrozić, po zamrożeniu produkty tracą wartości organoleptyczne i mogą się rozgotowywać.

Jak przygotować produkt:

  1. Należy włożyć np. kopytka do gotującej, osolonej wody.Gotować ok. 2 min. Odcedzić, podać z sosem lub na słodko, według uznania. Pyzy należy gotować ok. 3 min., natomiast kluski śląskie 2,5 min.
  2. Najprostszy sposób to wyłożyć produkt (kopytka, kluski śląskie czy pyzy) na talerz, zalać wcześniej przygotowanym sosem i podgrzewać w kuchence mikrofalowej przez ok. 4 minuty.
  3. Możemy również np. kopytka podsmażyć na tłuszczu z cebulą lub na maśle z cukrem.

Polecamy. Życzymy smacznego.

 

Makaron Gotowanie.

Gotowanie. Powinniśmy pamiętać, że aby ugotować 100 g makaronu należy zagotować 1 litr lekko osolonej wody z łyżką oleju. Czyli, aby ugotować cała paczkę makaronu (250 g) powinniśmy zagotować 2,5 litra lekko osolonej wody z około 3 łyżkami oleju. Woda będzie dobrze osolona, jeśli dodamy 10 gramów soli na litr wody (czyli 25 g na 2,5 litra wody).

Czas gotowania makaronów Balviten:

  1. Makarony drobne jak nitka cienka należy gotować krócej, tj.: około 5 minut
  2. Nitka gruba - 5 - 6 minut
  3. Wstążka - 5 - 6 minut
  4. Spaghetti - 6 - 7 minut
  5. Rurka - 10 - 11 minut

 

Odświeżanie chleba

Sposób 1. Odświeżanie w kuchence mikrofalowej.
Sposób ten jest bardzo praktyczny, ale przy tej metodzie należy bardzo uważać na czas odświeżania, ponieważ możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.
Odświeżamy bułkę kajzerkę, bułkę krakowską, bułki Jaśki, bagietkę Krakowską.

Przed włożeniem do kuchenki mikrofalowej bułki należy delikatnie nawilżyć wodą po czym natychmiast włożyć do kuchenki mikrofalowej na około 40 sekund (czas odświeżania jest zależny od mocy ustawienia kuchenki i może wynosić od 30 do 60 sekund).

 

Sposób 2. Odświeżanie chleba nad parą.
Zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem odświeżania jest metoda odświeżania nad parą. Metoda ta bardzo przypomina pieczenie bułek na parze.

 

Sposób 3. Odświeżanie chleba w tosterze.
Sposób ten wymaga jedynie ustawienia odpowiedniego czasu pieczenia w tosterze.
Pragniemy podkreślić, iż dzięki innowacyjnej i nowoczesnej technologii nasze produkty można spożywać bez odświeżania, nawet po upływie miesiąca od daty produkcji.